Jak otrzymać błogosławieństwo? (Efezjan 1,3)

3  Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, On napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich w Chrystusie.

Czasami myślę, że Paweł ma talent do tego, by rzeczy brzmiały bardziej skomplikowanie niż są w rzeczywistości. A może to po prostu ja? Tak czy inaczej, zagłębmy się w ten werset.

Słowo “duchowy” odnosi się do czegoś, co ma swoje źródło w Duchu Świętym. Paweł nie mówi tylko o takich rzeczach jak dary duchowe, chociaż są one częścią tego procesu. Te błogosławieństwa obejmują o wiele więcej. Mogą być nawet fizyczne, ale pochodzą od Boga, i jako takie przychodzą do nas z nieba, miejsca zamieszkania Boga. Można powiedzieć, że są one przedsmakiem nieba. Słowo “błogosławieństwo” oznacza “korzyść, która jest przyznawana.” Tak naprawdę może to być wszystko. Faktycznie to słowo “wszelki” oznacza nie tylko “każdy,” ale także “każdy rodzaj.” Słowo to obejmuje każde błogosławieństwo, które jest możliwe. Niewiarygodne, czyż nie?

Ale bardzo ważne jest tutaj jedno małe określenie: “w.” To niepozorne słowo odpowiada na ważne pytanie, gdzie można znaleźć te błogosławieństwa. One są “w Chrystusie.” Tylko w kontekście relacji z Jezusem możemy je przyjąć i cieszyć się nimi. Jeśli jesteśmy Jego dziećmi, nie ma ograniczeń dla błogosławieństw, którymi Bóg chce obdarzyć. W rzeczywistości myślę, że jest to Jego “ustawienie domyślne.” Nie mam zamiaru sugerować, że nigdy nie będziemy mieli problemów czy bólu. Żyjemy w upadłym świecie. Mam na myśli Jego nastawienie do nas. Pan lubi błogosławić Swoim dzieciom.

Nic dziwnego, że Paweł rozpoczyna werset od chwalenia Boga!

Czy mogę Cię na chwilę przeszkodzić?

Suskrybuj mój kanał a otrzymasz komentarze do Psalmów, które zbudują Twoją wiarę i wzmocnią Twoją nadzieję.

Przeczytaj politykę prywatności.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.