Cztery prawdy o których należy pamiętać w czasach wojny

Jak zaczęłam myśleć, że życie wraca do normy – że pandemia przechodzi w fazę endemiczną, nastały inne wydarzenia, które zniszczyły tę iluzję: tuż obok rozpoczęła się wojna. Ze względu na swoje geopolityczne implikacje wojna na Ukrainie wpłynie na nas wszystkich, a istniejący porządek świata zostanie zmieniony w dającej się dosięgnąć przyszłości. Jak możemy uniknąć poddania się rozpaczy? Czas przypomnieć cztery podstawowe prawdy w tym zakresie.

  • Bóg płacze nad nami. Pan nie jest obojętny na ludzkie cierpienie. Fundamentalną prawdą Biblii jest to, że Bóg kocha nas o wiele bardziej, niż moglibyśmy sobie kiedykolwiek wyobrazić, a Jego miłość motywuje wszystko, co robi. Jezus dał nam poznać boskie serce, gdy użalił się nad ludzką nędzą. Główym celem wcielenia było podniesienie nas z beznadziejnego stanu, w jakim się znajdujemy. Tak, słyszę zarzuty: „Dlaczego jest tyle cierpienia?” co prowadzi do kolejnego punktu. (1)
  • Zło istnieje, ponieważ ludzie nie okazują Bogu posłuszeństwa. Obwiniamy Boga za wszystko, co jest złe, ale rzeczywistość jest taka, że ​​takie rzeczy dzieją się, ponieważ ludzie odrzucają Jego kierownictwo. Nigdy nie zrozumiemy, dlaczego dał nam pełną możliwość suwerennego wyboru, lecz ważne jest, aby pamiętać, że On nikogo nie prowokuje do złego. Wręcz przeciwnie, pokazał nam drogę do życia, radości i pokoju, z tym, że ludzie nie idą tą drogą. Nie możemy też umniejszać wpływu Szatana, który sieje śmierć i zniszczenie na całym świecie. (2)
  • Bóg w jakiś sposób wykorzystuje zło do swoich celów. Nie sugeruję, że złe rzeczy muszą się wydarzyć, żeby z tego wyszło dobro. W żaden sposób! Jestem przekonana, że Pan wolałby używać pozytywnych środków, aby wypełnić swoją wolę, ale jego moc i suwerenność są takie, że zło nigdy nie powstrzyma go przed osiągnięciem swoich celów. Potrafi odwrócić każdą złą sytuację w dobro, a to daje nam powód do nadziei. (3)
  • Nigdy nie będziemy bezpieczni na ziemi. Nie chcę brzmieć zniechęcająco, ale prawda jest taka, że ​​nasza planeta znalazła się pod kontrolą Szatana, który jest opisywany jako lew, który chce pożreć wszystkich na swojej drodze. Musimy oczekiwać i być gotowi na przeciwności, zdając sobie sprawę, że ziemia jest duchowym polem bitwy. Ale dobrą wiadomością jest to, że nie zostajemy sami w walce. Bóg chce iść u naszego boku, jeśli tylko za nim pójdziemy. Ten świat nie jest kresem – jesteśmy przeznaczeni do wieczności. (4)

W pierwszych dniach wojny na Ukrainie polski dziennikarz przeprowadzał wywiady z osobami w Kijowie, które schroniły się w metrze. Dziewczynka w wieku około 10 lat miała w klatce trzy szczury domowe i z czułością brała każdego po kolei do ręki, wypowiadając ich imiona. Jej miłość do nich przebiła się przez ekran telewizora. Ilekroć myślę o tej scenie, jestem we łzach, jakby stała się symbolem niewinnego życia, które zostało tak okrutnie zniszczone.

Dzielę się tą historią, ponieważ wymieniając te prawdy, nie chcę minimalizować nieszczęścia wojny i cierpienia. Wręcz przeciwnie, tragedie, które nas uderzają, powinny słusznie powodować smutek i żałobę. Powodem, dla którego piszę, jest zainspirowanie do tego, aby nigdy nie tracić nadziei.

(1) Łukasza 19,41-42, Rzymian 8,35-39

(2) Mateusza 23,37-38, Rzymian 3,10-18

(3) Rzymian 8:28, Efezjan 1:11, Księga Rodzaju 50:19-20, Filipian 1:12-14

(4) Jana 16:33, 1 Piotra 5:8-9

Czy mogę Cię na chwilę przeszkodzić?

Suskrybuj mój kanał a otrzymasz komentarze do Psalmów, które zbudują Twoją wiarę i wzmocnią Twoją nadzieję.

Przeczytaj politykę prywatności.

Facebook
Twitter
Pinterest

Ten post ma jeden komentarz

  1. Anonim

    Dobrze że nie ustajesz w pisaniu. A dla dziecinoch swiat sie burzy nawet gdy rodzice sie kłócą w tz dobrej wierze, kazdy rozwód miedzy nimi odbierają jak koniec swiata. Dlatego takbdobrze zecsa ludzie ktorzy pozwalaja im mieć opiekować sie zwierzątkami

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.