Cztery sposoby w jakie pandemia zbliżyła nas do czasów ostatecznych

Nie wróci już styl życia taki, jaki był przed pandemią. Nie, nie mam na myśli, że nigdy nie będziemy mogli beztrosko wyjść z domu, nie bojąc się wirusa. Raczej chodzi mi o to, że świat zrobił gigantyczny krok w kierunku reorganizacji w opisywaną w Księdze Objawienia cywilizację czasów ostatecznych.

Nie sugeruję, że koniec czeka na nas tuż za progiem. Wyobrażenie Jezusa o „wkrótce” (dwa tysiące lat minęło i się nie kończy) jest skrajnie inne od naszego! Powrót Chrystusa może nastąpić równie dobrze dopiero za pięćdziesiąt lat jak w przyszłym roku – nikt tego nie wie.

Tym wszystkim sceptycznie nastawionym do proroctw biblijnych, odpowiem, że nie mogę pojąć, jak ktoś żyjący w świecie antycznym mógł cokolwiek zrozumieć z tych opisów bez boskiej wskazówki. Nawet nasze fantazje mają częściowo związek z naszym doświadczeniem, lecz w tym przypadku mamy do czynienia z rzeczywistością, która wykracza daleko poza świat realny. Czy to zbieg okoliczności, że biblijne przekazy prorockie tak dokładnie opisują przyszłe wydarzenia? Nie jesteś o tym przekonany? Sprawdź to.

Które konkretnie przepowiednie dotyczące czasów ostatecznych można odnieść do obecnej pandemii?

Scentralizowana światowa władza (1) – Objawienie przedstawia świat kontrolowany przez globalny rząd. Choć państwa zachowają nadal swoją odrębność, jednak w czasach ostatecznych stracą wiele ze swojej autonomii. Na szczęście jeszcze nas to nie dotyczy, niemniej jednak globaliści aktywnie wykorzystują obecną sytuację, aby osiągnąć ten cel.

Weźmy za przykład Światowe Forum Ekonomiczne. Organizują coroczne spotkania w Davos w Szwajcarii, które gromadzą czołowych światowych liderów biznesu, rządu, organizacji międzynarodowych i środowisk akademickich. Hasłem przewodnim szczytu w 2021 r. jest „Wielki Reset”. Oto bezpośredni cytat z ich strony internetowej: „Pandemia stworzyła nam rzadką możliwość refleksji, zmiany perspektywy i przemodelowania systemu naszego świata, aby stworzyć zdrowszą, bardziej sprawiedliwą i bardziej dostatnią przyszłość”. (2)

Pandemia natchnęła globalistów do działania jak nigdy dotąd. Rezultatem ich pracy będzie to, co widzimy w Objawieniu.

System autorytarny bez wolności osobistych (3) – W przyszłym świecie wszelkie niezgodności z oficjalną linią będą bezwzględnie karane. Nigdy nie przypuszczałam, że doczekam dnia, w którym cenzura zostanie tak entuzjastycznie przyjęta, jak obecnie. Nawet jeśli zgadzasz się z cenzurowaniem, aparat kontroli, którego rozwój obserwujemynu budzi przerażenie. Ta struktura cenzury nie zniknie razem z covidem. Puszka Pandory została otwarta. System znajdzie nowy cel, najprawdopodobniej Chrześcijaństwo będzie na jego celowniku.

Te ograniczenia wykraczać będą poza wolność słowa, obejmując również działalność gospodarczą. Ludzie nie będą mogli kupować ani sprzedawać. Niedawno przeczytałem, że PayPal zaczął odmawiać obsługi organizacjom, które nie prowadzą takiej samej polityki. Nie mówimy o organizacjach terrorystycznych czy przestępczych – chodzi o inne poglądy. Kontrolowanie nie dotyczy obecnie tylko grup zarażających życiu społecznemu, lecz sięga znacznie szerzej a „czarna lista” będzie się wydłużać.

Paszporty szczepionkowe, niezależnie od dobrych intencji, wprowadzają bezprecedensową możliwość śledzenia i kontrolowania całej populacji. Nie minie wiele czasu, gdy dostosują go do bardziej nikczemnych celów.

Natychmiastowa komunikacja na całym świecie (4) – W czasach ostatecznych cały świat będzie miał dostęp do jednoczesnej obserwacji wydarzeń. Oczywiście, taka technologia istnieje już od jakiegoś czasu, nie pojawiła się w trakcie pandemii, jednak o wiele bardziej się od niej uzależniliśmy. Kto słyszał o Zoomie przed 2020 rokiem? Izolacja społeczna przeniosła wiele normalnych aktywności do Internetu, ponadto wiele z nich pozostanie w świecie wirtualnym nawet, gdy zniknie wirus. Pandemia sprawiła, że ​​świat jest jeszcze bardziej uzależniony od Internetu, niż do tej pory.

Konflikty społeczne i wrogość (5) – Ludzie w przyszłości będą pełni nienawiści do siebie. Nie jest to nic nowego. W społeczeństwie zawsze istniały tarcia, ale pojawienie się Internetu je nasiliło a pandemia jeszcze bardziej je wzmogła. Gdzie podziała się cywilizowana wymiana zdań? Co się stało z życzliwością i szacunkiem? Nie możesz wyrazić swojej sprzecznej z czyjąś opinii nie będąc uznanym za agresywnego. Z łatwością nam przychodzi zachować się nieuprzejmie i niemile w Internecie – chowając się za klawiaturą komputera – dlatego media społecznościowe są pełne ostrych sporów. Ludzie radośnie atakują się nawzajem, nie myśląc o konsekwencjach. Nic się nie poprawi w tym względzie.

Dlaczego w ogóle o tym wszystkim rozprawiam? Czy mam na celu sprawić, aby ktoś ze strachu zamnkął się w domu? Skądże znowu! Zawsze celem moich wypowiedzi jest wnieść nadzieję i nie inaczej jest tym razem (może na to nie wygląda a jednak). Pisałam o tych trendach, aby móc spojrzeć w przyszłość z optymizmem, a nie z rozpaczą.

Przede wszystkim wszystko wskazuje na to, że historia zmierza ku kulminacji. Nie będą to przypadkowe zdarzenia, w których nie będzie żadnego celu, tylko chaos i nieład. Kiedy widzę, jak starożytne proroctwa nabierają kształtu na moich oczach, utwierdza mnie to w przekonaniu, że ​​Bóg sprawuje kontrolę nad rzeczywistością i przeprowadza swój plan. Wszystko ma swój cel i przebiega zgodnie z porządkiem. Ta świadomość podnosi mnie na duchu i napawa nadzieją.

Po drugie, czasy ostateczne to nie tylko zarazy, wojny i ciemiężenie. Pamiętajmy, że Chrystus powraca. W końcu pokona otaczające nas zło i ustanowi prawo i sprawiedliwość na ziemi. Nie będzie już cierpienia i bólu. Przyszłość nie jest tak ponura, jak teraz nam się widzi.

Pandemia spowodowała, że ​​wiele osób żyje w niepokoju i rozpaczy, ale sytuacja nie jest pozbawiona nadziei. Jezus nam ją daje. Jeśli widzimy na horyzoncie czasy końca, oznacza to tylko, że jego powrót się zbliża. Dzięki niemu jego naśladowcy mogą z ufnością stawić czoła temu, co przyniesie przyszłość.

(1) Apokalipsa 13,1-8; 11-16

(2) https://www.weforum.org/agenda/2020/06/now-is-the-time-for-a-great-reset/

(3) Apokalipsa 13,7-8; 12; 15-17

(4) Apokalipsa 11,7-10; 13,3

(5) 2 Tymoteusza 3,1-5

Czy mogę Cię na chwilę przeszkodzić?

Suskrybuj mój kanał a otrzymasz komentarze do Psalmów, które zbudują Twoją wiarę i wzmocnią Twoją nadzieję.

Przeczytaj politykę prywatności.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.