Czy Jezus rzeczywiście powraca?

Obserwując świat wokół mnie, odnoszę wrażenie, że większość ludzi—nawet niektórych spośród tych, którzy nazywają się chrześcijanami—nie ma pojęcia, że wiele proroctw biblijnych wskazuje na powrót Jezusa Chrystusa na ziemię. Ludzie uważają Jezusa wyłącznie za postać historyczną, nie zdając sobie sprawy, że Jego pierwsze przyjście spełniło tylko część proroctw dotyczących Mesjasza. Czy wobec tego naprawdę należy spodziewać się Jego powrotu? Spróbujmy odnaleźć pewne analogie między naszym obecnym światem a społeczeństwem opisanym w Księdze Objawienia mającym żyć w czasach powtórnego przyjścia Chrystusa.

Zanim przejdziemy do szczegółów, chcę zaznaczyć, że nikt nie wie, kiedy nastąpi Jego przyjście. Sam Jezus powiedział, że czasy i daty są nieznane, ale ostrzegł nas, że będą się pojawiały znaki wskazujące na to, że ten czas się zbliża. (1) Tak jak możemy zauważyć, że nadciąga wiosna, podobnie będziemy mogli rozpoznać, że bliskie jest nadejście Jezusa. Oczywiście “bliskość” to określenie względne—Jego powrót może nastąpić za rok lub za sto lat, ale znaki są czytelne: Jezus nadchodzi.

Rozpatrzmy zatem zwięźle, jaki będzie świat tuż przed powrotem Chrystusa. Nie zamierzam w żadnym razie utworzyć wyczerpującej czy też chronologicznie ustalonej listy zdarzeń.

Świat, w którym istnieje błyskawiczna komunikacja. (2) Pojawienie się telewizji i Internetu umożliwiło wszystkim na całym świecie jednoczesne dostęp do tych samych informacji. Jeszcze sto lat temu coś takiego nie byłoby możliwe.

Scentralizowanie światowej władzy. (3) Obecnie istnieje całe mnóstwo organizacji globalistycznych działających z różną efektywnością w kierunku skupienia władzy na świecie pod jednym rządem. Przykładami jest Światowe Forum Ekonomiczne, które silnie wpływa na wysoko postawionych liderów politycznych i biznesowych świata, oraz Światowa Organizacja Zdrowia, która chce, aby wszystkie kraje ratyfikowały jej tzw. traktat pandemiczny, udzielając WHO władzę nad wszystkimi decyzjami dotyczącymi zdrowia podczas krytycznej sytuacji zdrowotnej. Nie znajduję w Biblii analogi, dzięki którym mogłabym te organizacje wskazać w Biblii. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że nasza planeta zmierza prosto w kierunku centralnej władzy.

Totalitaryzm. (4) Na szczęście jeszcze nie jesteśmy w takiej sytuacji, nawet jeśli w pewnych państwach i miejscach świata możemy coś takiego zidentyfikować. Przykład pandemii pokazuje nam jednak, jak łatwo rządy państw mogą ograniczyć nasze prawa obywatelskie—wystarczy ogłosić stan nadzwyczajny. Sam entuzjazm z jakim te decyzje zostały przyjęte przez duże części społeczeństw, rządów i prasy w sprawie powszechnej cenzury, wobec tego, kto nie zgadza się z oficjalną narracją, jest niepokojący. To nie wróży dobrze na przyszłość wolności słowa.

Ściśle kontrolowany system gospodarczy. (5) Centralne banki ciężko pracują nad wprowadzeniem walut cyfrowych banków centralnych (CBDC). Chiny już wprowadziły cyfrowego juana. Gdy system będzie w pełni wdrożony, a CBDC zastąpi gotówkę, rządy będą miały pełną kontrolę nad naszymi finansami. Nikt nie będzie mógł kupować ani sprzedawać niczego bez ich zgody.

Kataklizmy. (6) Powodzie, trzęsienia ziemi, huragany i inne klęski żywiołowe istnieją od początku czasów, ale będą występować coraz częściej i na większą skalę. Proroctwa biblijne brzmią bardzo podobnie do najbardziej pesymistycznych wyobrażeń specjalistów od zmian klimatycznych.

Bądź czujny. Moim celem pisania tego wpisu nie jest zastraszanie i zasmucanie (wystarczy tego co jest na świecie!). Chciałabym po prostu przypomnieć, że Jezus powróci pewnego dnia—to nie jest bajka—a współczesny świat coraz bardziej kojarzy się z biblijnymi proroctwami czasów ostatecznych. Dlaczego to jest ważne? Bo jeśli będziemy na to przygotowani, ominą nas problemy.

Na szczęście jest dobra wiadomość. Jezus zrobił wszystko, co trzeba abyśmy mogli stanąć przed Nim z radością, a nie ze strachem. Przez swoją śmierć na krzyżu usunął barierę między nami a Bogiem—nasz grzech—a z naszej strony wystarczy wiara w Niego i podążanie za Nim. Oczywiście, taka decyzja może być trudna, bo musimy oddać Mu kontrolę nad naszym życiem, ale gdy zrozumiemy, jak bardzo nas kocha i dba o nasze dobro, nasze wątpliwości się rozwieją. Zaufanie Jemu jest najlepszym wyborem, jaki możemy podjąć.

Warto również pamiętać, że Jezus powraca, aby objąć panowanie jako król. (7) Wszyscy, włącznie z przywódcami świata, złożą Mu hołd i uznają Jego władzę. On uleczy i naprawi wszelkie szkody, które wyrządziliśmy naszej planecie, rozprawi się i ukarze też wszelkie zło. Czy nie jest to dla nas korzystne, aby być po Jego stronie?

(1)  Mateusza 24,32-33; Łukasza 21,29-31

(2)  Apokalipsa 11,8-10

(3)  Apokalipsa 13,7-8; 12

(4) Apokalipsa 13,15-17

 (5) Apokalipsa 13,16-17

 (6) Apokalipsa 8,7-12; 16,2-4

 (7) Apokalipsa 20,4-6; Zachariasza 14,4-21; Micheasza 4,1-5

Czy mogę Cię na chwilę przeszkodzić?

Suskrybuj mój kanał a otrzymasz komentarze do Psalmów, które zbudują Twoją wiarę i wzmocnią Twoją nadzieję.

Przeczytaj politykę prywatności.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.