Jaki jest Boży plan? (Efezjan 1,4)

4  W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem.

Werset ten wyraźnie pokazuje, że zbawienie przez Jezusa Chrystusa nie było planem B. Było ono od zawsze zamiarem Boga. Przed stworzeniem świata Bóg już dokładnie wiedział co uczyni. To niesamowite, że jeszcze zanim powstał czas, już istnieliśmy w Jego zamyśle. To przechodzi ludzkie pojęcie!
Greckie słowo “wybrać” ma pewne znaczenia, które nie są tak oczywiste w języku polskim. Przede wszystkim wskazuje na fakt wybrania kogoś dla siebie by okazać mu dobroć i miłość. Co więcej, słowo to odnosi się do przeznaczenia do określonego celu lub zadania. Dalej Paweł mówi czym jest to polecenie. Słowo “święty” zasadniczo oznacza “oddzielony”, czyli oddzielony od grzechu i zarezerwowany dla Boga.

Podsumowując, Paweł pokazuje nam, że Bóg miał niesamowity plan, którego realizację rozpoczął jeszcze przed stworzeniem czasu. Kierując się miłością i dobrocią znalazł sposób, aby wybrać dla siebie ludzi, którzy będą Mu oddani i którzy będą się cieszyć Jego obecnością.

To niesamowite, że Bóg stworzył nas wiedząc, że się zbuntujemy. Nie wiem jak Ty, ale ja bym się wahała, aby coś takiego zrobić. On jednak wymyślił doskonały plan.

 

Czy mogę Cię na chwilę przeszkodzić?

Suskrybuj mój kanał a otrzymasz komentarze do Psalmów, które zbudują Twoją wiarę i wzmocnią Twoją nadzieję.

Przeczytaj politykę prywatności.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.