W jaki sposób możemy doświadczyć mocy Boga?

„Pan jest moją siłą”. Co pozwoliło królowi Dawidowi złożyć tę deklarację z taką pewnością? Czytając jakiś starotestamentowy tekst dowiadujesz się, że nie miał łatwego życia. Potrzebował Bożej pomocy, podobnie jak my, w przetrwaniu życiowych huraganów. Niezależnie od tego, czy przeżywamy ogólnoświatową pandemię czy prywatną burzę, czy też jesteśmy przytłoczeni problemami życia codziennego, przekujemy się, że bez oparcia w Bożej mocy nigdy nie damy rady. Jak to zdobyć?

Spójrzmy na Davida. Był nastolatkiem, kiedy został namaszczony na króla. Wyobraź sobie w jakim musiał być szoku. Chwilę wcześniej, zanim prorok Samuel oznajmił, że będzie w przyszłości królem Izraela, był na pastwisku, gdzie strzegł owiec. Na domiar złego przez kolejne piętnaście lat czekając na koronację, nieustannie uciekał przed królem Saulem.

Z pewnością miałabym wątpliwości będąc na jego miejscu. Dawid jednak ich nie miał. Od młodych lat można z niego było brać przykład odnoście znajdowania oparcia w mocy Bożej. Jaki był jego sekret? W Psalmie 28: 7 znajdziemy wskazówkę: „Pan moją mocą i tarczą, zaufałem mu całym sercem, a on zesłał mi swą pomoc”.

David ufał Bogu, dzięki czemu potrafił przyjąć Bożą pomoc. Wiara jest zawsze kluczem do odebrania czegokolwiek od Boga – czy to zbawienia czy też siły potrzebnej do przeżycia każdego poszczególnego dzień. Kiedy wierzymy, że Bóg jest z nami i jest zawsze gotowy do pomocy, pozwala mu to działać w naszym życiu.

Skąd wiemy, że Dawid zaufał Bogu? Widzimy to w jego postępowaniu – choćby wtedy, gdy nie skorzystał z okazji do zabicia króla Saula. Postanowił robić rzeczy w zgodzie z bożymi wskazówkami a nie postępując po swojemu. Z zaufania zawsze wynika posłuszeństwo. Dawid był posłuszny Bogu nawet ze stratą dla swoich interesów. Musiał ciągle ukrywać się przed Saulem, który dybał na jego życie.

Dawid nie był doskonały. Pomimo uchybień określa się go jako „człowieka według Bożego serca”. Co to znaczy? Sądzę, że odnosi się to do jego determinacji, by zawsze ufać Bogu i iść za nim niezależnie od okoliczności. Jego wiara uzdolniła go do przyjmowania boskiej pomocy, dlatego też mógł deklarować: „Pan jest moją siłą”.

Wiara nie zjawia się na zawołanie z czym pewnie zgodziłby się Dawid. Jeśli czytamy jego psalmy, możemy zobaczyć, dlaczego tak bardzo ufał Bogu. David zawsze szczerze przyznawała się do wątpliwości ale nigdy go nie powstrzymywały przed działaniem. Zamiast tego skoncentrował się na Samym Bogu, Jego atrybutach i mocy co było dla niego podstawą do zaufania Bogu. To dla nas przykład właściwego sposobu działania.

Bez względu na sytuacje, w których się znajdziemy, Bóg jest ponad to i jest gotów pomóc wyjść z każdego doświadczenia zwycięsko. Jeśli mu zaufamy, tak jak Dawid, będziemy w stanie z ufnością wyznać „Pan jest moją siłą”.

Czy mogę Cię na chwilę przeszkodzić?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach. Obiecuję, że niezbyt często.

Przeczytaj politykę prywatności.

Facebook
Twitter
Pinterest

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.